top of page
Affekt Nedir

Affekt Nedir?

Affekt psikoloji, farkındalık ve iyi yaşam konularında yayın yapan bir platformdur. Affekt ile bireysel veya kurumsal olarak psikolojik danışmanlık hizmeti alabilir, profesyonel eğitimler ve workshoplarla ruhsal iyi oluşunuza katkı sağlayabilirsiniz.

Affekt, ruh sağlığını ön planda tutan, bireylerin kendilerini daha iyi hissetmeleri ve zihinsel esenliklerini geliştirmeleri için özel olarak tasarlanmış online workshoplar düzenleyen öncü bir kurumdur. Alanında uzman psikologlar ve terapistler eşliğinde, katılımcıların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan çeşitli programlar sunmaktadır.

Affekt'in amacı, stres yönetimi, anksiyete ile başa çıkma, özgüven geliştirme, iletişim becerileri ve daha birçok konuda bireylerin kendilerini güçlendirerek daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktır. Online workshoplar, zaman ve mekan sınırlamalarını ortadan kaldırarak, danışanların evlerinin konforundan katılım sağlayabilmelerine olanak tanır. Bu sayede, daha geniş bir kitleye ulaşarak, kişisel gelişim ve ruh sağlığına erişimi kolaylaştırır.

Affekt, güncel psikolojik araştırmalara ve terapi yöntemlerine dayanarak hazırladığı içeriklerle, katılımcıların ruh sağlığı yolculuğunda bilinçli ve etkili adımlar atmalarına yardımcı olur. Affekt ile katılımcılar, kendilerini keşfetme, duygusal zekalarını geliştirme ve zorluklarla daha sağlıklı başa çıkabilme becerilerini artırma fırsatı bulurlar.

Herkes için daha iyi bir ruh sağlığı vizyonuyla hareket eden Affekt, toplumda ruh sağlığı bilincinin artırılmasına katkıda bulunmayı hedefler. Kendini daha iyi hissetmek ve zihinsel esenliğini geliştirmek isteyen herkesi kucaklayan bu platform, kişisel yolculuğunuzda size eşlik etmeye hazır.

Uzman Ekibimiz

Uzman Klinik Psikolog Ömer Çaçan

Uzman Klinik Psikolog

Ömer Çaçan

Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Klinik Psikoloji yüksek lisans programını Kent Üniversitesi'nde (Tez: Olumsuz değerlendirilme korkusu ile sosyal anksiyete arasındaki ilişkide bilişsel duygu düzenleme stratejilerinin aracı rolü) tamamlamıştır. Klinik stajını Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı, 2018'den beri çalışmalarını Affekt bünyesinde yürütmektedir, uzmanlık alanı anksiyete bozukluklarıdır. Şu an online & yüz yüze (Diyarbakır) ergen ve yetişkin bireyler ile terapilerine devam etmektedir.

Psikolog Pelda Bayram - Diyarbakır Psikolog.webp

Psikolog

Pelda Bayram

FMV Işık Üniversitesi Psikoloji bölümü Onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Lisans Eğitimi sürecinde Danışmanlık Merkezlerinde, belediyelerde ve rehabilitasyonlarda stajyerlik yapmıştır. Lisans eğitiminden sonra ise çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde ve kliniklerde çalışmıştır. Lisans Eğitimi esnasında ve sonrasında birçok eğitime ve seminerlere katılmıştır. Uzmanlık alanları olarak depresyon, travma, okb, yas dönemi, özgül fobiler, akademik kaygılar,yeme bozuklukları ve anksiyete bozukluklarıdır. Terapilerinde Bilişsel Davranışçı Terapi araç ve tekniklerini kullanmaktadır. Şu anda ise online & Yüz yüze seanslarına devam etmektedir.

Uzman Klinik Psikolog Deniz Çalı.jpeg

Uzman Klinik Psikolog

Deniz Çalı

Nişantaşı Üniversitesi’nde Psikoloji dalında lisans eğitimi tamamlamıştır. Daha sonra eğitimine İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını bitirerek devam etmiştir. Eğitimini başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır. Klinik Psikoloji alanında, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur danışmanlığında yürüttüğü “Kadınlarda Cinsel Doyum Üzerine, Cinsel Mitler ve Ruminasyonun Etkisi” başlığı altındaki tez çalışması, YÖK-TEZ tarafından yayınlanmıştır. Çocuk-genç, yetişkin (bireysel, çift) danışanlarını kabul etmektedir. Terapilerinde eklektik çalışma ekolünü benimsemiştir. Çalıştığı ekoller metakognitif terapi, şema terapi, EMDR terapisi ve bilişsel davranışçı terapidir. Bu alanda aynı zamanda çocuk-yetişkin için, gelişim ve zeka gibi alanları ölçen psikometrik testlerini de uygulamaktadır.

Klinik Psikolog Dr. Irmak Atak.jpeg

Uzman Klinik Psikolog Dr.

Irmak Atak

Irmak ATAK, lise eğitimini Pertevniyal Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirmiştir. Lisans eğitimi süresince Boğaziçi Öğrenme Laboratuvarında çalışmıştır. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Ergen Psikiyatri Servisinde staj yapmıştır. Okan Üniversitesinde Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını; Kronik Böbrek Yetmezliği olan hastalarla çalışarak yazdığı “Çok Boyutlu Sağlık Denetim Odağı Ölçeği C Formu: Türkiye Geçerlik-Güvenirlik Çalışması” adlı teziyle bitirmiştir. Doktora eğitimini, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sosyal Hizmet Doktora Programında burslu olarak tamamlamıştır. Tez başlığı: “Grup Çalışmalarının Bilinçli Farkındalık, Yaşam Doyumu, Algılanan Stres ve Öznel Mutluluk Düzeylerine Etkisi: Çocuk Evleri Sitesi Örneği”dir. Prof. Dr. Kültegin ÖGEL önderliğinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı saha çalışanları ve akademisyenlerden oluşan bir ekip bünyesinde; idareciler, meslek elemanları ve destek personeline yönelik psikososyal destek eğitimleri vermiştir. Koruma altındaki çocuklarla grup çalışmaları, aile psikoeğitimleri ve bireysel görüşmeler yapmıştır.

Psikolog Merve Koca.jpeg

Uzman Klinik Psikolog

Merve Koca

Merve KOCA, lise eğitimini Çınar Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümünü Burslu bitirmiştir. Lisans eğitimi süresince NP İstanbul Beyin hastanesi, Asude bakımevi, Başakşehir Ram, Balıklı RUM Hastanesi Başakşehir Anadolu Lisesi kurumlarında staj yapmıştır. Staj eğitiminin yanı sıra psikoloji sempozyumlarına katılmış, gönüllü olarak görev yapmıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan hemen sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji (Tezli) yüksek lisans programına burslu olarak girmeye hak kazanmıştır. Tez çalışmasını ‘ Çocuklukta Yaşanan Fiziksel Ve Duygusal İhmalin Kişinin İleri Yaşamında Depresyon Ve Yaygın Anksiyete Üzerine Etkisi’ olarak belirlemiş ve çalışmasını tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR tekniği (Emre KONUK), Moxo Dikkat Testi,MMPI, Denver Testi, Çocuklarda cümle tamamlama ve zeka testlerini uygulamaktadır. Şu anda yetişkin ve çocuk alanında terapileri ve çalışmaları devam etmektedir.

Süleyman Kankurtay


Süleyman KANKURTAY

Uzman Klinik Psikolog

Makale ve Yayınlar​​

  • Üniversite Öğrencilerinde Fonksiyonel Olmayan Tutumların Yaygın Anksiyete Eğilimleri Üzerindeki Etkisinde Bilişsel Duygu Düzenleme Stratejilerinin Aracı Rolü

Kurucularımız

Affekt

BİLİMSEL

Anksiyete İle Başa Çıkma (22).webp

ETİK

Anksiyete İle Başa Çıkma (19).webp

KREATİF

BİZE ULAŞIN

Diyarbakır Psikolog - Affekt

Diclekent Mah. Dünya Kavşağı Centro Plaza Kat: 8 No: 34

Kayapınar/Diyarbakır

bottom of page